Scuba Türkiye Gizlilik Sözleşmesi

En son 02 Temmuz 2019 tarihinde güncellendi. Bu Gizlilik Sözleşmesi tüm kullanıcılar için 02 Temmuz 2019‘da geçerlidir. 

Bu Gizlilik Sözleşmesi web sitelerimiz, e-postalarımız ve mobil uygulamalarımız dahil olmak üzere (toplu olarak “Hizmet”) hizmetlerimizi kullanımınız ile bağlantılı olarak hakkınızda topladığımız bilgilerin derlenmesi, kullanılması ve ifşasına ilişkin politikalarımızı izah etmektedir.

Hizmeti kullandığınızda işbu Gizlilik Sözleşmesinde izah edildiği üzere, bilgilerinizi toplamamızı, kullanmamızı ve açıklamamızı kabul etmiş olursunuz. Size kolaylık sağlamak için bu Gizlilik Sözleşmesini başka dillere çevirebiliriz. Bununla birlikte, Türkçe sürüm Scuba Türkiye ile ilişkinizi düzenler ve farklı sürümler arasındaki tutarsızlıklar burada bulunan Türkçe sürüm lehine çözülecektir.

İÇİNDEKİLER

 1. Topladığımız Bilgiler ve Bu Bilgileri Kullanma Şeklimiz

 2. Tanımlama Bilgileri

 3. Üçüncü Taraflar

 4. Kişisel Verilerinizin Kontrol Edilmesi

 5. Veri Saklama ve Hesap Sonlandırma

 6. Çocuklar

 7. Güvenlik

 8. İletişim Bilgileri

 9. İşbu Gizlilik Sözleşmesine İlişkin Değişiklikler

1. TOPLADIĞIMIZ BİLGİLER VE BU BİLGİLERİ KULLANMA ŞEKLİMİZ

Hizmete ya da Hizmeti kullanarak aktardığınız tüm bilgiler dahil olmak üzere, sizin hakkınızda Hizmeti kullanımınızla ilgili bilgileri toplayabiliriz ve saklayabiliriz. Bu bilgileri; hizmetin işlevselliğini sağlamak, taleplerinizi yerine getirmek, Hizmetin kalitesini geliştirmek, Hizmetle ilgili araştırmalar ve analizler yapmak, kullanıcı deneyiminizi kişiselleştirmek, Hizmetin kullanımını takip etmek, Hizmette listelenen işletmelere geribildirim sağlamak, ilgili reklâmları görüntülemek, müşteri desteği sağlamak, size mesaj göndermek, sistemlerimizi yedeklemek, felaketten kurtarmaya olanak sağlamak, Hizmetin güvenliğini geliştirmek ve yasal yükümlülüklere uymak için kullanırız. Söz konusu bilgileri elimizde tutmasak bile, başlangıçta sunucularımıza aktarılması ve işleme alınacak kadar uzun süreyle saklanmalıdır.

Lütfen şunları da dikkate alın:

 1. Hesap Bilgileri: Bir Scuba Türkite hesabı oluşturursanız, işlemi kullanırken sunduğunuz tam adınız, e-posta adresiniz, posta kodunuz, posta adresiniz ve hesabınız aracılığıyla sunduğunuz cinsiyetiniz, telefon numaranız ve doğum tarihiniz gibi diğer bilgileri saklayabilir ve kullanabiliriz. Kayıt işlemleri sırasında gönderdiğiniz fotoğraf ve diğer içeriklerin yanı sıra, adınızın ve soyadınızın baş harflerini de hesap profilinizin parçası olarak alenen görüntüleyebiliriz. Hesabınızla bağlantılı bilgilerin bazılarını kendi hesap ayarlarınızdan değiştirebilirsiniz. Sizi veya görünümünüzü anlatan yetkisiz bir hesap oluşturulduğunu fark ederseniz, söz konusu hesabın kaldırılmasını raporlayarak talep edebilirsiniz.

 2. Herkese Açık İçerik: Hizmete katkılarınız genel kamunun kullanımına yöneliktir ve fotoğraflarınız, derecelendirmeleriniz, yorumlarınız, tüyolarınız, listeleriniz, Koleksiyonlarınız, iltifatlarınız ve işletme listeleme bilgilerinizdeki düzeltmeler de dahil olmak üzere, kamu tarafından görüntülenebilir. 

 3. İrtibatlar: Bize iletişim bilgilerini sağlayarak ya da davet etmek istediğiniz arkadaşlarınızı seçmek için bilgisayarınızdaki, mobil cihazınızdaki iletişimlerinize veya üçüncü taraf sitelere erişmemize izin vererek başkalarını Scuba Türkiye’ye katılmaları ya da Scuba Türkiye’de sizin arkadaşınız olmaları için davet edebilirsiniz. İletişimlerinize erişmemize izin verirseniz, bu bilgileri davetlerinizi işleme koyana kadar sunucularımıza aktarabiliriz.

 4. İletişim: Bir Scuba Türkiye hesabına kaydolduğunuzda, diğer kullanıcılar, işletme sahipleri ve Scuba Türkiye tarafından e-postalar almak üzere otomatik olarak e-posta listesine dâhil edilirsiniz. Bazı mesajlaşma tercihlerinizi kendi hesap ayarlarınızdan yönetebilirsiniz, ancak unutmayın, Scuba Türkiye’den gönderilecek belirli idari ya da yasal bildirimleri almamayı seçemezsiniz. Örneğin Hizmet aracılığıyla rezervasyon yapar, yemek sipariş eder, bekleme listesine girer ya da bir işletmeden fiyat teklifi isterseniz, sağladığınız iletişim bilgilerini kullanarak telefonunuza, SMS metin mesajı da dahil olmak üzere, işleminiz hakkında mesajlar gönderebiliriz. Ayrıca bizden aldığınız ya da Hizmet aracılığıyla aldığınız mesajlara karşılık faaliyetlerinizi mesela mesajları sildiğiniz, açtığınız ya da ilettiğiniz gibi, takip edebiliriz. Diğerleriyle Hizmet aracılığıyla yaptığınız mesajlaşmaları, işleme sokabilmek ya da teslim edebilmek üzere saklayabiliriz ya da bunları yönetmenize izin verebiliriz ve Hizmetin kullanımı ve bizim Hizmeti iyileştirme çabalarımız ile ilgili soruşturmalarla bağlantılı olarak inceleyebilir ve ifşa edebiliriz. Sakıncalı olduğuna inandığımız mesajları istenmeyen mesajlar, yanıltıcı istemler ya da talepler gibi, denkleştirme için incelemek üzere teslim etmeyebiliriz. Hizmet aracılığıyla SMS metin mesajı ile mesaj gönderir ya da alırsanız bu mesajların işleme konulduğu telefon numaraları, telefon operatörleri ve tarih ve saat günlüğü tutabiliriz. Operatörler, alınan metin mesajları için alıcılara ücret uygulayabilir. Bizimle iletişiminiz sırasında telefon çağrıları, yazışmalar, e-postalar ve diğer elektronik mesajlaşmalar ya da yüz yüze iletişimler dahil olmak üzere bize sağlamış olduğunuz bilgileri saklayabiliriz. Yelp’te listelenmiş bir şirketin temsilcisiyseniz, telefon ya da e-posta ile bize sağladığınız, kamuya açık olan veya şirketiniz için kayıtlarımızda bulundurduğumuz iletişim bilgilerini kullanarak sizinle iletişime geçebiliriz. Sizinle yaptığımız görüşmeler kalite amacıyla izlenecek ve kaydedilecektir.

 5. İşlemler: Hizmet aracılığıyla bir ticari işlem gerçekleştirirseniz, rezervasyon yapmak ya da satın almak gibi, bu işlemi işleme sokabilmek, bunlar hakkında size iletişim sağlayabilmek ve gelecekteki işlemler için form doldurmak için bize sağlamış olduğunuz diğer bilgiler dahil olmak üzere adınız, telefon numaranız, adresiniz, e-postanız, ödeme bilgileriniz (kredi kartı numarası ve son kullanma tarihi gibi) bilgileriniz gibi hakkınızda bilgi toplayabilir ve saklayabiliriz. Bu bilgi üçüncü taraflarla paylaşılabilir ve üçüncü taraflar söz konusu bilgileri, aynı amaçlarla, bizimle paylaşabilir. Kredi kartı numarası gönderirseniz, söz konusu bilgileri endüstri standardında teknoloji kullanarak şifreleriz. Hizmet üzerinden iş yaptığınız şirketler hakkında yorum yazarsınız, bu şirketlerle iş yaptığınızı kamuya açıklayabiliriz. Örneğin Hizmet üzerinden akşam yemeği rezervasyonu yaparsanız ve deneyiminiz hakkında yorumlarınızı yazarsanız akşam yemeği rezervasyonunu Hizmet üzerinden yaptığınızı kamuya açıklayabiliriz.

 6. Faaliyet: Arama etkinliğiniz, görüntülediğiniz sayfalar, ziyaretinizin tarihi ile saati ve mobil uygulamalarımızı kullanarak aradığınız kuruluşlar ve Hizmet üzerinden yaptığınız rezervasyonlar, satın alımlar veya işlemler gibi Hizmet kullanımınıza ilişkin bilgileri saklayabiliriz. Tarayıcı türü, bilgisayar veya mobil aygıt türü, tarayıcı dili, IP adresi, SSID gibi WiFi bilgisi, telefon operatörü, telefon numarası, özel aygıt tanımlayıcısı, reklam saptayıcı, istenen konum (coğrafi konum, web işaretçi ve GPS konumu dahil olmak üzere), ve referans verilen URL’ler ve mobil uygulamaları gibi Hizmet kullanımınız ile bağlantılı olarak bilgisayar ya da mobil aygıtınızın bize sunabileceği bilgileri de saklayabiliriz. Mobil uygulamalarımızın, Hizmet kullanıldığı sırada söz konusu bilgilere erişmesini etkinleştirirseniz, mobil uygulamalarımız arka planda da olsa, çalışırken konumunuzu alabiliriz ve saklayabiliriz. Belirli konum verilerini kullanımımızı, cihazınız ya da tarayıcınızın ayarları aracılığıyla, örneğin iOS gizlilik ayarlarında “Konum Hizmetlerini” ayarlayarak kısıtlayabilir ya da etkisiz kılabilirsiniz.

 7. Farklı Cihazlar: Hizmete farklı cihazlar (örn. mobil telefonunuz ya da kişisel bilgisayarınız) ve farklı platformlar (örn. Scuba Türkiye web sayfası ya da Scuba Türkiye mobil uygulaması) üzerinden erişebilirsiniz. Bu farklı kullanıcılar üzerinden topladığımız ve sakladığımız bilgiler, çapraz referansla ilişkilendirilip birleştirilebilir ve bir Scuba Türkiye platformu üzerinden yaptığınız katkılarınız, tipik olarak diğer tüm Scuba Türkiye platformları üzerinden benzer şekilde görünür ve erişilebilir olacaktır.

 8. İşleme Alma için Hukuki Dayanak:Normal olarak sizden kişisel bilgileri ancak bunu yapmamız için izin verdiğinizde, sizinle sözleşme imzalamak için kişisel bilgilere ihtiyacımız olduğunda ya da işleme almanın sizin veri koruma çıkarlarınızla ya da temel hak ve özgürlüklerinizle geçersiz hale gelmediği meşru çıkarlarımız için toplarız. Bazı durumlarda, sizden kişisel bilgileri toplamak için yasal yükümlülüğümüz olabilir ya da kişisel bilgilere sizin ya da başkalarının hayati çıkarlarını korumak (örneğin Hizmetle ilgili olası suistimali önlemek, araştırmak ya da belirlemek veya yasal yükümlülüklere uymak) için ihtiyacımız olabilir. Sizden kişisel bilgileri bir yasak yükümlülüğe uymak ya da sizinle bir sözleşme imzalamak için istersek, bunu size uygun zamanda açıkça belirteceğiz ve size kişisel bilgilerinizle ilgili hükmün zorunlu olup olmadığını (ve kişisel bilgilerinizi vermemeniz halinde muhtemel sonuçları) bildireceğiz. Kişisel bilgilerinizi meşru çıkarlarımız (ya da üçüncü tarafların meşru çıkarları) çerçevesinde toplar ve kullanırsak, bu çıkar tipik olarak Hizmetlerimizi işletmek, sizinle Hizmetlerimizle ilgili olarak iletişim kurmak ya da diğer meşru çıkarlarımız için olacaktır; yani sorulara cevap verirken, platformumuzu analiz etmek ve geliştirmek için, pazarlama faaliyetleri için ya da dolandırıcılığı tespit etmek ya da önlemek için. Kişisel bilgilerinizi toplamamız ve kullanmamızla ilgili hukuki dayanakla ilgili sorularınız ya da daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, lütfen aşağıda “İletişim” bölümünde belirtilen adresten bize ulaşın.

2. TANIMLAMA BİLGİLERİ

Hizmeti, üçüncü taraf web siteleri ve mobil uygulamaları kullanımınız ile bağlantılı olarak tanımlama bilgileri, web işaretleri, etiketler, betikler, HTML5 ve Flash gibi yerel paylaşılan nesneleri (bazen “flash tabanlı tanımlama bilgileri” olarak bilinir), reklam saptayıcıları (Apple’dan IDFA ya da Google’dan Reklam Kimlik Numarası gibi mobil saptayıcılar dahil olmak üzere) ve benzer teknolojiyi (“Tanımlama Bilgileri”) kullanabiliriz. Tanımlama bilgileri, tekil tanımlayıcıları olabilen ve sair yerlerin içerisinde, bilgisayarınızda, size gönderdiğimiz e-postalarda ve web sayfalarımızda bulunabilen küçük veri dosyalarıdır. Tanımlama bilgileri, tarayıcı türünüz, arama tercihleriniz, size gösterilen ya da sizin tıkladığınız reklâmlara ilişkin veriler ve kullanımınızın tarihi ile saati gibi Hizmet kullanımınız ile ilgili ve sizin hakkınızda bilgiler iletebilir. Tanımlama bilgileri sadece bireysel bir oturumda kalıcı olabilir ya da saklanabilir.

Hizmet üzerinde Tanımlama Bilgileri kullanmamızın amaçları arasında şunlar bulunur:

Amaç Açıklama
Süreçler Hizmetin beklediğiniz şekilde çalışmasını sağlama amaçlı. Örneğin, bir hesap için kaydolup kaydolmadığınızı bize bildiren bir Tanımlama bilgisi kullanırız.
Kimlik Doğrulama, Güvenlik ve Uyum Dolandırıcılığın önlenmesi, verilerinizin yetkisiz taraflarca kullanımına karşı korunması ve yasal gereklere uyum amaçlı. Örneğin, oturum açıp açmadığınızı saptamak için tanımlama bilgileri kullanırız.
Tercihler Hizmetin nasıl davranması ve görünmesi gerektiği konusundaki tercihleriniz hakkında bilgileri hatırlama amaçlı. Örneğin, telefonunuza bildirimler göndermemize izin verip vermediğinizi belirten bir Tanımlama bilgisi kullanırız.
Bildirimler Hizmeti kullanımınızı geliştirebileceğini düşündüğümüz bilgi ya da opsiyon bildirimlerine izin vermek amaçlı. Örneğin, size daha önce görmüş olduğunuz kayıt bildiriminin gösterilmesini durdurmamıza izin veren bir Tanımlama bilgisi kullanırız.
Reklâm Reklâmları kullanıcılar için daha ilgili ve reklamcılar için daha değerli hale getirme amaçlı. Örneğin ziyaret ettiğiniz diğer web sitelerine dayanarak size sunulan reklamlar gibi ilgi gösterdikleriniz temelinde, reklamlar için ya da bir reklama yakınlarda tıklamış olup olmadığınızı bize bildirmesi için Tanımlama bilgileri kullanabiliriz.
Analitikler Ziyaretçilerin Hizmeti nasıl kullandıklarını anlamamıza yardım etmeyi amaçlamaktadır. Örneğin, arama önerilerimizin arama sayfasıyla etkileşiminizde nasıl bağlantılı olduğunu söyleyen bir Tanımlama bilgisi kullanırız.

Cihazınız ya da tarayıcı ayarlarınız üzerinden Tanımlama Bilgisi tercihlerini ayarlayabilirsiniz, ama bunu yapmak Hizmetin işlevselliğini olumsuz etkileyebilir. Tanımlama bilgilerini devre dışı bırakma yöntemi, aygıta göre değişiklik gösterebilir, ancak bu özellik genellikle cihaz ya da tarayıcı tercihlerinizde ya da güvenlik ayarlarınızda bulunabilir. Örneğin iOS ve Android cihazların her biri reklam formlarını sınırlamak için tasarlanmış ayarlara sahiptir. Flash tabanlı tanımlama bilgileri için, buraya tıklayarak gizlilik ayarlarınızı yönetebilirsiniz. Lütfen bu ayarlardan herhangi birini değiştirmenizin bazı reklâmları almanızı engellemeyeceğini dikkate alın.

3. ÜÇÜNCÜ TARAFLAR

Üçüncü taraflar sizin hakkınızdaki bilgileri aşağıdaki şekilde alabilir:

 1. Reklamcılar: Bizim, kendi topladığımız bilgilerin aynısını, aynı amaçlarla toplaması için Üçüncü tarafların Hizmette Tanımlama bilgileri kullanmalarına izin verebiliriz. Bunu yaparak, Dijital Reklam Birliği Online Davranışa Yönelik Reklam için Kendi Kendini Düzenleme İlkeleri’ne uygun davranırız.  Ek olarak, sizden gelen ve hakkınızda kişisel tanımlama bilgileri dışındaki bilgileri konum verileri, reklam programları ve veri analitiği ya da bilinen bir hesap tanımlayıcının (bir e-posta adresi gibi) bir kriptografik hash fonksiyonu gibi, üçüncü taraflar da dahil olmak üzere, Hizmet gibi birden çok hizmetten aldıkları bilgileri toplayarak bu reklam programlarının etkinliğini belirlemeye yardımcı olur.

 2. İçerik İş Ortakları: Üçüncü taraf iş ortaklarının fotoğraflarınız, incelemeleriniz ve yukarıda Bölüm 1(b)’de detaylandırılmış olan diğer bilgiler gibi Hizmet üzerinden erişilebilen bazı kamuya açık içerikleri kullanmalarına ve görüntülemelerine izin veririz.

 3. Hizmet Sağlayıcıları: Hizmet üzerinden sunulan rezervasyon ya da yiyecek servisi gibi hizmetleri desteklemek ya da bunları sağlamak adına üçüncü taraf sağlayıcılara dayanabiliriz. Ayrıca Hizmeti kullanımız ile bağlantılı iletişimler ve barındırma hizmetleri, ağ güvenliği, teknik ve müşteri desteği, takip ve raporlama fonksiyonları, kalite güvence testleri, ödeme işlemleri, Hizmet pazarlamamız ve diğer fonksiyonlar gibi belirli hizmetler için de üçüncü taraf sağlayıcılara dayanabiliriz. Hizmetlerini yerine getirebilmeleri veya isteklerinizi karşılayabilmeleri için sizden alınan ya da sizin hakkınızdaki bilgileri bu üçüncü taraf sağlayıcılarla paylaşabiliriz. Bu üçüncü taraf sağlayıcılar hizmetlerini yerine getirebilmeleri veya isteklerinizi karşılayabilmeleri için sizden alınan ya da sizin hakkınızdaki bilgileri bizimle paylaşabilirler. Üçüncü taraf sağlayıcılar aynı zamanda bu bilgileri bağlı kuruluşlar, ortak teşebbüsler ya da müşterek denetime tâbi olan sair kuruluşlar ile de paylaşabilirler. Web sayfalarımızdan bazıları size üçüncü taraf sağlayıcılardan içerik hizmeti sunarken Hizmetin görünümünü ve hissiyatını korumak için çerçeveleme tekniklerinden yararlanır. Böyle durumlarda, verdiğiniz bilgilerin üçüncü taraflara verildiğini unutmayın.

 4. Derlenmiş ya da Anonim Bilgiler: Scuba Türkiye üzerinde listelenmiş olan işletmeler ve içerik dağıtıcıları gibi üçüncü taraflar ile kullanıcı bilgilerinizi bir bütün halinde paylaşabiliriz. Örneğin, reklâmları tıklayan ya da reklâmlara maruz kalan kullanıcı sayısını ifşa edebiliriz. Scuba Türkiye üzerinde kullanımınızla ilgili anonim bilgileri de açıklayabiliriz. Örneğin, Scuba Türkiye ile ilgili bir işlem gerçekleştirirseniz, hakkınızdaki ek bilgileri vermeden veya işleme katıldığınızı başka bir açıklama yapmadan işlem hakkında kamuya açıklayabiliriz.

 5. Ticari Devirler: Söz konusu durumda işbu Gizlilik Sözleşmesine saygı duymalarını mecburi kıldığımız ana kuruluşlarımız, bağlı kuruluşlarımız, ortak teşebbüslerimiz ya da müşterek denetime tâbi olan sair kuruluşlar ile sizden gelen ya da sizin hakkınızdaki bilgileri paylaşabiliriz. Başka bir kuruluş Scuba Tükiye’yi ya da mal varlığımızın tamamını ya da önemli bir kısmını satın alırsa, söz konusu kuruluş aynı bilgilere sahip olur ve işbu Gizlilik Sözleşmesinde tanımlandığı üzere söz konusu bilgilere istinaden hak ve yükümlülükleri üstlenir.

 6. Scuba Türkiye üzerindeki İşletmeler: Sizden gelen veya hakkınızdaki bilgilerle (yaşınız, cinsiyetiniz ve şehriniz gibi) Hizmeti kullanımınız üzerine bilgileri (hangi işletmeleri yer imlerinize kaydettiğiniz ya da telefonla aradığınız ya da işletmenin URL adresini ziyaret etmeniz gibi) Scuba Türkiye üzerindeki İşletmelerle paylaşabiliriz. Paylaştığımız bilgi miktarını artırmak ve azaltmak için hesap ayarlarınızı yapabilirsiniz. Ek olarak, Hizmeti kullanımız aracılığıyla ya da bağlantılı olarak bir şirkete telefon ile arama yaparsanız, şirkete bu çağrınız hakkında, eğer şirketi doğrudan aramış olsaydınız şirketin cevap vereceği arama hakkında arama tarihi ve saati ve sizin telefon numaranız gibi bilgi paylaşımında bulunabiliriz. Telefon numaranızı toplamamız ve paylaşmamıza ilişkin imkanımızı telefon ayarlarınız ya da telefon hizmet sağlayıcınız aracılığıyla sınırlayabilirsiniz.

 7. Araştırmalar ve Yasal Açıklamalar: Söz konusu araştırmanın ya da açıklamanın aşağıdaki koşulları sağladığına inanıyorsak, sizden aldığımız ya da sizin hakkınızdaki bilgileri araştırabilir ya da açıklayabiliriz: (a) arama emri, celp, kanun, yasal muamele ya da bize tebliğ edilen sair yasal süreç veya hukuki yaptırım talepleri gibi yasal süreç ve yasa uygulama talimatlarına ve emirlerine uymak üzere makul surette gerekliyse; (b) Hizmet ile bağlantılı olası kabahatleri engellemek, araştırmak ya da tanımlamak için faydalı olduğuna iyi niyetli bir şekilde inanıyorsak ya da (c) Scuba Türkiye’nin Müşteri Uyarıları programıyla bağlantılı olarak haklarımızı, itibarımızı, mal varlığımızı veya kullanıcılarımızın, iştiraklerin ya da kamunun haklarını, itibarını ve mal varlığını koruyorsa. İçerik hakkında Yelp’e Hizmet üzerinden şikayette bulunursanız ya da bu durumu işaretlerseniz, şikayetinizin içeriğini bu içeriğe katkı sağlayan taraf ile yanıt vermesi için kendisine bir fırsat sunmak üzere paylaşabiliriz.

 8. Bağlantılar: Hizmet, bir işletmenin URL’si gibi üçüncü taraf hizmetlere bağlantı sağlayabilir. İşbu belgede öngörülen haller hariç, kişisel bilgileri böylesi hizmetlerle paylaşmayız ve bu hizmetlerin gizlilik uygulamalarından sorumlu olmayız. Tüm söz konusu üçüncü taraf hizmetlerdeki ya da onlar için geçerli gizlilik politikalarını okumanızı tavsiye ederiz.

 9. Üçüncü Taraf Hesapları: Facebook ya da Google gibi üçüncü taraf hizmetlerini kullanarak Yelp’e kaydolursanız ya da Yelp hesabınızı Facebook, Instagram ya da Twitter gibi üçüncü taraf hizmet üzerinde sahip olduğunuz hesap ile bağlarsanız bu üçüncü taraf hizmetlerden hakkınızda bilgi alabiliriz. Hizmet üzerinden üçüncü taraf hizmetine içerik gönderirseniz, söz konusu üçüncü taraf hizmeti de o içeriği alacaktır ve bu içerik söz konusu üçüncü taraf hizmeti üzerinden erişimi olan herkes tarafından görüntülenebilecektir.

4. KİŞİSEL VERİLERİNİZİN KONTROL EDİLMESİ

Herkese Açık İçeriğinize kişisel bilgilerinizi dâhil ederseniz, diğer kullanıcılar sizi tanımlayabilir ya da kullanıcı hesabınız ile aranızda bağlantı kurabilir. Kişisel olarak tanımlanma riskini, Hizmeti takma ad ile kullanarak azaltabilirsiniz, ancak bu yöndeki davranışınız Hizmete katkılarınızın inanılırlığına gölge düşürebilir. Yelp kullanıcıları, ad ya da e-posta adreslerine göre bir başkasını bulmak için Arkadaş Bul özelliğini de kullanabilir. Bu özellik için ayarlarınızı kendi hesap ayarlarınızdan yapabilirsiniz. Lütfen Hizmeti kullanarak aldığınız ya da gönderdiğiniz mesajların sizin ve gönderen/alıcının bunları gizli tuttuğu ölçüde gizli olduğunu da dikkate alın. Örneğin, başka bir kullanıcıya mesaj gönderirseniz, o kullanıcı bunu kamuya açık olarak yayınlayabilir. Ayrıca, Hizmetin kullanımıyla ilgili araştırmaların yanı sıra Hizmeti iyileştirme çabalarımızla ilgili olarak bu mesajlara erişebilir, inceleyebilir ve ifşa edebiliriz.

5. VERİ SAKLAMA VE HESAP SONLANDIRMA

Hesabınızı buraya tıklayarak kapatabilirsiniz. Belli kamuya açık gönderileri yayından kaldıracağız ve/veya hesap profilinizle bağlantısını keseceğiz, ancak yasalarca yasaklanmadığı sürece, bu Gizlilik Sözleşmesi kapsamında izin verilen amaçlar için hakkınızdaki bilgileri saklayabiliriz. Örneğin, sakladığımız verileri Hizmet ile bağlantılı olası kabahatleri önlemek, araştırmak ya da tanımlamak veya yasal yükümlülüklere uymak için kullanabiliriz. Şirketlerin iş listeleri, derecelendirmeleri ya da yorumlarını, hesaplarını kapatarak kaldıramayacaklarını unutmayınız.

6. ÇOCUKLAR

Hizmet genel izleyicilere yöneliktir ve 14 yaşın altındaki çocuklara yönelik değildir. 14 yaşından küçük çocuklardan kasıtlı olarak kişisel bilgi toplamıyoruz. Ebeveynlerinin rızası olmadan böyle bir çocuğun tarafımıza kişisel bilgiler temin ettiğini fark ederseniz, lütfen buradan bizimle iletişime geçin. 13 yaşın altındaki böyle bir çocuğun ebeveynlerinin rızası olmaksızın tarafımıza kişisel bilgiler temin ettiğini fark ederseniz, söz konusu bilgilerin kaldırılması ve çocuğun hesabının sonlandırılması için girişimlerde bulunuruz.

7. GÜVENLİK

Tarafımıza gönderilen kişisel bilgileri hem aktarım sırasında hem de tarafımıza ulaştıktan sonra kazayla ya da yasadışı olarak imha edilmeye, kayba, değişikliğe ve yetkisiz şekilde açıklanmaya ya da erişime karşı korumak için uygun teknik ve organizasyonel güvenlik önlemlerini alıyoruz. Bununla birlikte, İnternet üzerinden veya mobil aygıt vasıtasıyla aktarım yöntemleri ve de elektronik depolama yöntemleri %100 güvenli değildir. Bu yüzden, kişisel bilgilerinizi korumak üzere ticari anlamda kabul gören yöntemleri kullanmaya çabalar, ancak bunların mutlak güvenliğini garanti edemeyiz.

8. İLETİŞİM

Gizlilik Sözleşmemizle ilgili olarak bize online ulaşabilirsiniz ya da aşağıdaki adrese yazabilirsiniz:

İsmet Kaptan Mah. 1371 Sok. No:11 Çankaya/Konak/İzmir

Kişisel verileri sizinle paylaşmadan önce kimliğinizi doğrulamak için gerekli gördüğümüz adımlar atacağız. Kişisel verilerle ilgili doğru ve onaylanmış taleplere 30 gün içinde veya geçerli yasaların gerektirdiği şekilde cevap vereceğiz.

9. İŞBU GİZLİLİK SÖZLEŞMESİNE İLİŞKİN DEĞİŞİKLİKLER

İşbu Gizlilik Sözleşmesinde muhtelif zamanlarda değişiklik yapabiliriz. Gizlilik Sözleşmesinin en güncel versiyonu, hakkınızdaki bilgilerin toplanması, kullanımı ve ifşasını yönetecek ve burada bulunacaktır. Bu Gizlilik Sözleşmesinde önemli değişiklikler yaparsak, değişikliklerin yürürlüğe girmesinden önce veya yürürlüğe girdiği tarihte size bir e-posta göndererek veya Hizmete bir bildirim göndererek sizi bilgilendireceğiz. Bu değişikliklerin yürürlüğe girmesinden sonra Hizmete erişmeye veya onu kullanmaya devam ederek, gözden geçirilmiş Gizlilik Sözleşmesini kabul etmiş olursunuz.